“DİM 4-ə doğru irəliləyişin sürətləndirilməsi: transformativ təhsilin nəticələri” adlı iclasda elm və təhsil nazirinin videomüraciəti yayımlanıb
2024-06-18Link: https://azertag.az/
İyunun 17-də UNESCO-nun Baş Qərargahında “Dayanıqlı İnkişaf Məqsədi 4-ə doğru irəliləyişin sürətləndirilməsi: transformativ təhsilin nəticələri” adlı iclas keçirilib.
Elm və Təhsil nazirliyinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, iclasda üzv dövlətlərin təhsil, maliyyə və ətraf mühit nazirləri iştirak ediblər.
İclasda elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin iştirakçılara videomüraciəti yayımlanıb. Müraciətdə sosial-iqtisadi inkişafla bağlı prioritetlərdən bəhs olunub, eləcə də COP29 çərçivəsində ölkəmizdə təhsil sahəsində planlaşdırılan bir sıra tədbirlər barədə məlumat verilib.

The video message of the Minister of Science and Education was broadcast during the conference titled "Accelerating Progress Towards SDG 4: Results of Transformative Education"
2024-06-18On June 17th, at UNESCO Headquarters, the conference titled "Accelerating Progress Towards Sustainable Development Goal 4: Results of Transformative Education" was held.
Press Service of the Ministry of Science and Education informed AZƏRTAC that education, finance, and environment ministers from member states participated in the conference.
During the conference, a video message from Minister of Science and Education Emin Amrullayev was broadcasted to the participants. In his address, he discussed priorities related to socio-economic development and also provided information about a series of planned educational initiatives in our country within the framework of COP29.