Reymond Bondin: Azərbaycan çox gözəl mədəni irsə malikdir
Bakıya 24 il əvvəl səfər etmişdim. Bu səfərimdə Azərbaycanın böyük inkişafının şahidi oldum. Ötən müddət ərzində çox böyük işlər görülüb. Siz resurslarınızdan çox gözəl istifadə edirsiniz.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Malta Respublikasının UNESCO üzrə Milli Komissiyasının sədri Reymond Bondin “Müxtəliflik harmoniyası: qlobal mədəni intibah naminə mədəniyyətlərarası dialoqun təşviqi" mövzusunda VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumu çərçivəsində keçirilən nazirlərin 5-ci görüşündə deyib.
O bildirib ki, Azərbaycan çox vacib irsə malikdir, bunun böyüklüyü valehedicidir: “Biz sülh içərisində yaşamalıyıq, əməkdaşlıq etməliyik, bir-birimizi tanımalıyıq. Dünyadakı mədəni irsin yaşadılması, toxunulmazlığı üçün əlimizdən gələni etməliyik. Ümidvaram ki, bəşəriyyətin tarixində mühüm rol oynayacaq tarixi yerlərə diqqət göstəriləcək.
Azərbaycana bu cür görüşləri təşkil etdiyi üçün çox təşəkkür edirəm. Bu tədbirlər son dərəcə vacibdir”, - deyə Reymond Bondin əlavə edib.

I had traveled to Baku 24 years ago. This time I witness Azerbaijan's significant development. Over the past period, a lot of great work has been done. You are making very good use of your resources.
AZERTAC reports that Raymond Bondin, the President of the National Commission for UNESCO of the Republic of Malta, said these words at 5th Ministerial Meeting of the World Forum on Intercultural Dialogue on the topic "Harmony of Diversity: Toward a Global Culture of Dialogue."
He stated that Azerbaijan possesses a very important heritage, the magnitude of which is impressive: "We must live in peace, cooperate, and get to know each other. We must do our best to preserve and protect the cultural heritage worldwide. I hope that significant historical places in the history of humanity will receive attention."