Nigeriyanın UNESCO-dakı nümayəndəsi: Dünyanın daha yaxşı olması üçün Dialoq Forumu kimi tədbirlərin keçirilməsi çox vacibdir
2024-05-01
Biz UNESCO nümayəndələri olaraq bu tədbirdə iştirak edirik. İrqindən, dinindən və mədəniyyətindən asılı olmayaraq, insanları, bəşəriyyəti dialoqa çağırmaq, dünyada müqaviməti təşviq etmək üçün müzakirələr aparmaqla bağlı bu qeyri-adi Forumda iştirakdan çox məmnunuq.
Bu sözləri AZƏRTAC-a açıqlamasında VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun iştirakçısı, BMT-nin səfiri və Nigeriyanın UNESCO yanında daimi nümayəndəsi Haco Sani söyləyib.
“Dünyanın daha yaxşı olması üçün bu cür tədbirin keçirilməsi çox vacibdir. Mən Azərbaycanı, xüsusilə Prezident İlham Əliyevi təbrik edirəm. Azərbaycan çox gözəl ölkədir. Burada olmaqdan hamımız məmnunuq", - deyə daimi nümayəndə əlavə edib.

Nigerian UNESCO representative: It is very important to hold events like the Dialogue Forum for a better world
We are participating in this event as UNESCO representatives. Regardless of origin, religion, or culture, we are very pleased to participate in these extraordinary discussions that call for dialogue among peoples and promote resilience worldwide.
Hajo Sani, the Ambassador of the United Nations and Nigeria's Permanent Representative to UNESCO, expressed these words to AZƏRTAC in her statement as a participant of the VI World Forum on Intercultural Dialogue.
"I find it very important for events like this to be held for the betterment of the world. I congratulate Azerbaijan, especially President Ilham Aliyev. Azerbaijan is a beautiful country. We are all pleased to be here," added the Permanent Representative.