Küveytin UNESCO-dakı nümayəndəsi: Bakı Forumu çox maraqlı mövzuları əhatə etdi
Mən ikinci dəfədir Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak edirəm. Azərbaycan Prezidentinin də çıxışında dediyi kimi, bu, gözəl platformadır və uzun illərdir davam edir. Azərbaycan sülhə, mədəniyyətlərarası dialoqa inanır. Tədbir yüksək səviyyədə təşkil edilib.
Bu fikirləri AZƏRTAC-a açıqlamasında VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun iştirakçısı, Küveytin UNESCO-dakı səfiri Adam əl-Mulla söyləyib.
O qeyd edib ki, bu tədbir ötən dəfəkindən fərqli və daha maraqlı mövzuları əhatə edir. “Bu dəfə çox fərqli mövzuları dinlədik. Xüsusilə iqlim dəyişikliyi, mədəni irsin qorunması, sülh və fərqli mədəniyyətləri qəbul etmək məsələləri. Bu Forum 100-dən çox ölkədən iştirakçının qatıldığı böyük bir platformadır. Həmçinin təşkilatçılığa və qonaqpərvərliyə görə Azərbaycan xalqına təşəkkür edirəm. Forum çox gözəl təşkil edilib".

Representative of Kuwait at UNESCO: Baku Forum covered many interesting topics
I am participating in the World Forum on Intercultural Dialogue for the second time. As the President of Azerbaijan mentioned in his speech, this is a wonderful platform that has been ongoing for many years. Azerbaijan believes in peace and intercultural dialogue. The event was organized at a high level.
In his statement to AZERTAC, Adam Al-Mulla, Kuwait's Ambassador to UNESCO and participant of the 6th World Forum on Intercultural Dialogue, expressed these views.
He mentioned that this event covers different and more interesting topics compared to the previous one. "This time we heard very different topics. Especially climate change, protection of cultural heritage, peace, and embracing different cultures. This Forum is a large platform with participants from over 100 countries. I also thank the Azerbaijani people for their organization and hospitality. The Forum was very well organized."