Azərbaycan Hökuməti ilə UNESCO arasında müqavilə imzalanıb
Oktyabrın 27-28-də Paris şəhərində UNESCO baş qərargahında Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbovun sədrliyi ilə Bədən Tərbiyəsi və İdman üzrə Hökumətlərarası Komitənin (CIGEPS) növbəti sessiyası keçirilib.
Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, sessiya çərçivəsində, oktyabrın 28-də nazir Fərid Qayıbov Bədən Tərbiyəsi və İdman üzrə Nazirlərin və Yüksək Vəzifəli Şəxslərin VII Beynəlxalq Konfransının (MINEPS VII) Bakıda keçirilməsi ilə bağlı komitə üzvlərinə Azərbaycana dair təqdimatla çıxış edib. Sonra Azərbaycan Hökuməti ilə UNESCO arasında MINEPS VII konfransının 2023-cü ilin martın 14-17-də Bakı şəhərində keçirilməsinə dair ev sahibi müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləni Azərbaycan Hökuməti adından gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, UNESCO tərəfindən isə Baş direktorun Sosial və Humanitar Elmlər üzrə müavini Qabriyela Ramos imzalayıblar.

Azerbaijani government, UNESCO sign agreement on holding MINEPS VII conference in Baku
An agreement on holding the seventh International Conference of Ministers and Officials Responsible for Physical Education and Sports (MINEPS VII) in Baku on March 14-17, 2023, has been signed between the government of Azerbaijan and UNESCO./p>
The document was inked by Azerbaijan’s Minister of Youth and Sports Farid Gayibov and Assistant Director-General for the Social and Human Sciences of UNESCO Gabriela Ramos./p>
Chaired by Azerbaijan’s Minister of Youth and Sports Farid Gayibov, an ordinary session of the Intergovernmental Committee for Physical Education and Sport (CIGEPS) was held at the UNESCO Headquarters in Paris On October 27-28./p>
Minister Farid Gayibov made a presentation on the 7th International Conference of Ministers and Officials Responsible for Physical Education and Sports (MINEPS) in Baku.